• Wasabi vs łysienie, trądzik, przebarwienia

Masz problemy skórne, trądzik, przebarwienia, zmarszczki, a może łysiejesz? 

Mamy na to sposób... liście wasabi!!!

Od wielu, wielu lat  bada się właściwości wasabi. Azjatycki rynek kosmetyczny powoli zapełnia półki sklepowe produktami, które zawierają ekstrakty z wasabi. A my w najbardziej naturalnej formie mamy go u siebie!

Naukowcy donoszą, że roślina wasabi może stymulować wzrost włosów i jest faktycznie trzykrotnie bardziej skuteczna niż chemiczne  produkty przeciw ich wypadaniu.

"6-MITC [w wasabi] zwiększa enzymy związane z antyoksydantami. Pomogłoby to zmniejszyć stan zapalny związany z genetyczną utratą włosów, która jest wynikiem reakcji reaktywnych form tlenu (ROS) atakujących białko włosów. (Trycholodzy przepisują L-tyrozynę doustnie w celu zmniejszenia stanu zapalnego.) Dzięki zmniejszeniu stanu zapalnego wokół mieszków włosowych nowe pojedyncze włosy stają się grubsze. " – David Salinger (dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologów w USA)

Uważa się, że inna substancja chemiczna znaleziona w wasabi, zwana Isosaponarin, wzmacnia włosy.

"Isosaponarin działa na fibroblasty, które produkują czynniki wzrostu, które mogą korzystnie wpływać na wzrost włosów"- mówi Salinger.

Jakiś czas temu na świecie zapanowała moda, aby na trądzik nakładać pastę wasabi, i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że były to pasty przemysłowe bez wasabi.

Okłady z liści wasabi poprawiają krążenie krwi, zwalczają uszkodzenia, rozjaśniają i wygładzają, redukują trądzik i zapewniają właściwości antybakteryjne, przeciwrakowe, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające.

To wszystko działania prawdziwego wasabi. 

Zapraszamy do kontaktu.