• O nas

Pierwsza w Polsce i pierwsza w Europie kontynentalnej farma wasabi.
 
 
Farma wasabi jest gospodarstwem rodzinnym. Gospodarujemy na 16 ha gruntów rolnych. Uprawa wasabi stanowiła wielkie wyzwanie , któremu podołaliśmy. Firma znajduje się w południowej części Mazowsza w czystym ekologicznie rejonie wśród lasów łęgowych. Podobnie jak na całym świecie dokładna lokalizacja utrzymywana jest w tajemnicy.
 
Historia farmy wasabi rozpoczęła się wiosną 2014r. wraz z otrzymaniem pierwszych sadzonek wasabi daruma. Dwa lata trwał etap doświadczeń i w trzecim roku obsadzono pierwsze 200m2. Faktycznie , okazało się że uprawa wasabi jest wyjątkowo nietypowa , a roślina wymaga specyficznych parametrów uprawy. W 2017 - czwartym roku doświadczeń jest to 500m2 upraw.
 
Opanowanie uprawy na wolnym powietrzu i w naturalnym , ale mocno zmodyfikowanym podłożu zajęło trzy lata. Czyste środowisko, wyjątkowe podłoże to podstawy uprawy metodą sawa. Dlaczego ta metoda? Bo nie tylko daje najlepszej jakości kłącza ale również jest to tradycyjna uprawa wasabi w Japonii.
Ze względu na klimat warstwa wodonośna (żwir dolomitowy i wapienny) znajduje się na głębokości 12-15 cm, wszystko w lekkiej pochyłości. W warstwie wodonośnej płynie czysta nieskażona woda. Dokładna technologia uprawy jest naszą tajemnicą.  
 
Rośliny są wyjątkowo uczulone na zanieczyszczone środowisko. Dlatego też gwarantujemy wyjątkową jakość naszych wasabi. Kanapka z kwiatami wasabi , sałatka z liśćmi , czy starte kłącze na skórze rekina, to niebo dla podniebienia.